Pridėti prie mėgstamų receptų sąrašo
Mėgstamų receptų sąrašas
Siųsti receptą
Spausdinti receptą
Lazanija
recipe image

Klasikinis lazanijos receptas su jautiena ir baltu padažu

Ingredientai
Trumpai
Paruošimo metodas
Kepimas orkaitėje
Sudėtingumo lygis
Vidutiniškas
Patiekalas
Apkepai
Pagrindinis ingredientas
Jautiena
Pasta/Makaronai

Mėsos padažui:
Aliejaus kepimui
1 susmulkinto svogūno
1 susmulkintos morkos
1 susmulkinto saliero stiebo
2 susmulkintų česnako skiltelių
250g jautienos faršo
500g kapotų konservuotų pomidorų
druskos, pipirų

Baltajam (bešamelio) padažui:
500ml pieno
pusės svogūno
3 gvazdikėlių
lauro lapo
50g sviesto
2 v.š. miltų
muškato riešuto
druskos, pipirų

Lazanijos lakštų
Tarkuoto parmezano
Tarkuotos mocarelos

Paruošimo būdas

  • Paruoškite mėsos padažą: ant vidutinės ugnies įkaitinkite keptuvę ar puodą ir įpilkite aliejaus. Suberkite svogūną, morką bei salierą ir maišant kepkite 4-5 min., kol suminkštės.

  • Padidinkite ugnį, sudėkite faršą ir kepkite, kol apskrus. Atsargiai, nepridėkite per daug faršo, kitaip keptuvės temperatūra nukris, iš mėsos išsiskirs vanduo ir faršas ne keps, o troškinsis. 

  • Supilkite kapotus pomidorus ir ant nedidelės ugnies troškinkite 40-50 min. Pagardinkite druska ir pipirais ir atvėsinkite.

  • Paruoškite baltąjį padažą: į pieną įdėkite svogūną, lauro lapą ir gvazdikėlių, užvirkite ir palikite pastovėti, kol pienas atvės. Išimkite svogūną, lauro lapą ir gvazdikėlius arba perkoškite pieną per sietelį.

  • Ant vidutinės ugnies ištirpinkite sviestą, suberkite miltus ir maišydami pakepkite 2-3 min. Maišant plaktuvu supilkite pieną ir pavirkite padažą 5 min. Pagardinkite tarkuotu muškato riešutu, druska ir pipirais. Atvėsinkite.


  • Jei naudosite savo gamintus lakštus, prieš dedant į indą juos trumpai (1-2 min) apvirkite verdančiame vandenyje ir sumeskite į šaltą vandenį, kad lakštus atvėsinti.

  • Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Ištepkite indą, kuriame kepsite lazaniją sviestu. Įklokite lakštą tešlos, užtepkite labai ploną mėsos padažo sluoksnį, tada užtepkite labai ploną balto padažo sluoksnį. Jei naudosite, užbarstykite truputėlį tarkuotos mocarelos sūrio ir užklokite tešlos lakštu. Pakartokite, kol sluoksniais pripildysite visą indą. Paskutinis sluoksnis turėtų būti baltasis padažas. Ant jo užbarstykite tarkuoto parmezano ir, jei naudosite, mocarelos. Kepkite įkaitusioje orkaitėje maždaug 30-40 minučių, arba kol lazanijos viršus apskrus. Skanaus! 

    `

Patarimai

Klasikinė lazanija susideda iš 3 dalių: tešlos lakštų, mėsos padažo ir baltojo padažo (bechamel), sluoksniais sudėtų į indą. Patiekalui naudojau paties pagamintus tešlos lakštus , bet manau, kad didesnė dalis žmonių naudos parduotuvėje pirktus lazanijos lakštus. Jei naudosite savo gamintus lakštus, prieš dedant į indą juos trumpai (1-2 min) apvirkite verdančiame vandenyje ir sumeskite į šaltą vandenį, kad lakštus atvėsinti. Jei naudosite pirktinius lakštus, sekite ant įpakavimo nurodytomis instrukcijomis.
Baltasis, arba bešamelio padažas yra paprasčiausias pienas, sutirštintas miltais. Miltai prieš maišant su pienu yra apkepami svieste, kad pašalinti žalios tešlos skonį. Nors šito daryti nebūtina, aš paprastai šį padažą kiek pagardinu – į pieną įdedu svogūną, lauro lapą ir gvazdikėlius, užverdu ir palieku pastovėti, kol pienas atvėsta, taip padažas prisigeria fantastiško aromato. Padažą taip pat pagardinu truputėliu muškato riešuto.
Galiausiai – mėsos padažas, jam naudojau jautienos faršą ir konservuotus pomidorus, nors galima butų paruošti ir naudojant kitokią mėsą – kiaulieną, veršieną, žvėrieną ir t.t. Galima padažui naudoti ir šviežius pomidorus, bet konservuoti yra patogiau ir greičiau. Jei nerasite kapotų pomidorų, pirkite paprastus ir sutrinkite juos šakute ar sumalkite virtuviniu kombainu.
Kai dėsite tešlos ir padažų sluoksnius, stenkitės padažą tempti kuo plonesniu sluoksniu, kad patiekale dominuotų tešlos lakštai – juk valgysite makaronus su padažu, o ne padažą su makaronais! Tarp kiekvieno sluoksnio barsčiau truputėlį tarkuoto mocarelos sūrio, bet mocarelą naudoti šiame patiekale tikrai nebūtina.
Jei indas, kuriame kepsite lazaniją, yra labai didelis, padidinkite produktų kiekį – bent jau gaminant mėsos padažą, tikslių matavimų laikytis nereikia, galite gaminti “iš akies”.

Atsiliepimai
Visos teisės saugomos © 2014 manovirtuve.com.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.