Pridėti prie mėgstamų receptų sąrašo
Mėgstamų receptų sąrašas
Siųsti receptą
Spausdinti receptą
Humusas
recipe image

Pagardas, pagamintas iš avinžirnių ir tahini (sezamo sėklų) tyrės

Ingredientai
Trumpai
Sudėtingumo lygis
Labai lengva
Patiekalas
Pagardai
Vegetariški
Pagrindinis ingredientas
Avinžirniai

600g virtų avinžirnių 
100g tahini arba 100ml alyvų aliejaus
150 ml šviežiai išspaustų citrinos sulčių
2 susmulkintų česnako skiltelių
druskos, pipirų
vandens

papuošimui:
migdolų,
petražolių

Paruošimo būdas
  • Sudėkite visus produktus į virtuvinį kombainą/smulkintuvą ir sumalkite, įpildami šiek tiek vandens, kol susidarys vientisa košė. Pagardinkite druska ir pipirais. Valgykite šaltą ir laikykite šaldytuve
Patarimai

Humusas – labai populiarus Artimųjų Rytų patiekalas, gaminamas iš avinžirnių ir tahini tyrės. Abejoju, ar Lietuvoje bus galima gauti jau paruoštos tahini, tad tie, kas norės ypatingai autentiško humuso, gali patys pasigaminti tahini tiesiog sumaldami kepintas sezamo sėklas. Dar tahini galima pakeisti paprasčiausiu alyvų aliejumi. Tiesa sakant, nemažai kam tahini skonis net nepatinka – jis kiek kartokas, primena žemės riešutų sviestą – tad kiti pakeičia tahini aliejumi.

Aš avinžirnius išmirkiau ir viriau pats, nors Vakarų šalyse daugelis žmonių naudoja konservuotus avinžirnius teigdami, kad iš tokių avinžirnių paruoštas humusas netgi skanesnis.

Artimųjų Rytų šalyse humusas paprastai valgomas su duonos paplotėliais, tačiau Vakaruose jį valgo su salotomis, vištiena, tepa ant duonos vietoje sviesto. Pastebėjau, kad dauguma žmonių galvoja, jog humusas yra “sveikas” maistas, bet jis gana kaloringas – 100g tahini turi apie 680 kalorijų, o 100g alyvų aliejaus (jei jį naudosite) turi maždaug 900 kalorijų. Taip kad mėgaukitės šiuo patiekalu, bet saikingai.

Paruošiau patį paprasčiausią humuso variantą, tačiau šiaip jį galima gardinti įvairiais priedais – petražolėmis, paprika, džiovintais pomidorais, pipirais, alyvuogėmis, grybais ir t.t. Gaminant teks praskiesti humusą vandeniu, kad konsistencija gautųsi panaši į bulvių košės.
Recepte nurodau ir reikalingų produktų kiekius, nors pats gaminau “iš akies”, nesverdamas. Jei niekada nesate ragavę šio patiekalo, patarčiau gaminamą kiekį sumažinti per pusę ar net daugiau – gali būti, kad nepatiks ir teks viską išmesti.
Beje, jei turite visus reikiamus produktus, paruošti šį patiekalą reikės tik poros minučių.

 

Atsiliepimai
Visos teisės saugomos © 2014 manovirtuve.com.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.