Pridėti prie mėgstamų receptų sąrašo
Mėgstamų receptų sąrašas
Siųsti receptą
Spausdinti receptą
Bananų bavariškas desertas - bavarois
recipe image
Vidutinis įvertinimas vote imagevote imagevote imagevote imagevote image / 5 1 Balsavo

Bavarois arba bavariškasis kremas yra kiek panašus į italų panna cotta, tačiau jį kiek sudėtingiau paruošti, na, bent jau užima daugiau laiko.

Ingredientai
Trumpai
Paruošimo metodas
Virimas
Sudėtingumo lygis
Mėgstantiems iššūkius
Patiekalas
Kremai/Pudingai/Putėsiai
Pagrindinis ingredientas
Bananai
Grietinėlė

2 prinokusių bananų 
2-3 šaukštų cukraus 
250ml creme anglaise
3 želatinos lakštų 
250ml riebios grietinėlės

Keptiems bananams: 
2 prinokusių bananų 
2-3 šaukštų cukraus

Karameliniams riešutams: 
50g cukraus
50g lazdyno riešutų

 

Paruošimo būdas

  • Supilkite cukrų į lėkštę, cukruje apvoliokite per pusę perpjautus bananus. Ant vidutinės-aukštos ugnies įkaitinkite keptuvę be riebalų. Sudėkite bananus ir kepkite vieną pusę maždaug 1-2 minutes, kol paviršius karamelizuosis. Apverskite bananus ir kepkite dar 1 minutę. Išimkite bananus ir atvėsinkite. Jei keptuvėje prikepė karamelė, tiesiog įpilkite karšto vandens ir palikite ant ugnies, kol karamelė atitirps.
  • Blenderiu ar šakute sutrinkite atvėsusius bananus į košę ir ją plaktuvu įmaišykite į creme anglaise.
  • Užvirkite puodą su truputėliu vandens ir nuimkite nuo ugnies. Sudėkite želatinos lakštus į dubenį ir ištirpinkite želatiną uždėję dubenį ant puodo, virš garų. Maišydami plaktuvu supilkite ištirpusią želatiną į creme anglaise.
  • Suplakite grietinėlę, kol grietinėlė kiek sutirštės ir plaktuvas paviršiuje paliks gerai matomas žymes. Atsargiai įmaišykite grietinėlę į creme anglaise. Supilkite paruoštą desertą į formeles ir padėkite į šaldytuvą, kad sustingtų. Aš paprastai formeles dedu į kamerą ir užšaldau, taip bavarois ilgiau išsilaiko ir jį daug lengviau išimti iš formelių! Jei nenorite šaldyti, galite laikyti bavarois šaldytuve ir prieš patiekiant formeles pamerkti 10 sekundžių į karštą vandenį, kad būtų lengviau išimti.   • Paruoškite karamelnius riešutus: supilkite į puodą cukrų ir kaitinkite ant vidutinės-aukštos ugnies, kol cukrus visiškai ištirps ir paruduos (jei reikia, pamaišykite cukrų mediniu šaukštu, kad tolygiai ištirptų). Suberkite į cukrų riešutus, pamaišykite mediniu šaukštu, kad riešutai pasidengtų karamele. Išpilkite riešutus ant sviestu patepto kepimo popieriaus ir palikite, kad atvėstų ir sustingtų. Suvyniokite riešutus į švarų rankšluostį ir keletą kartų suduokite kočėlu, kad suskaldyti riešutus į mažesnius gabalėlius. Užbarstykite riešutus antbavarois ir patiekite. Skanaus ! 

    karameliniai riešutai

 

Patarimai

Kartais susimastau, ar ne per daug sudėtingus receptus dedu į svetainę. Tiesa pasakius, jie nėra tokie jau sudėtingi, bet kai kuriems – kaip šiam bavarois (tariasi bavarua) receptui – reikia kiek daugiau pasiruošimo, ir, kaip anglai sako – “attention to detail”. Bet vėliau imu save raminti – juk mūsų šeimininkės (kiek rečiau šeimininkai) praleidžia daug laiko virtuvėje, vien jau lietuvių mėgiamus cepelinus užtrunka paruošti ne vieną valandą, o kur dar sugadinti manikiūrai bei iki kraujo nutarkuoti krumpliai. Ir staiga mano gaminami patiekalai pasirodo ne tokie jau ir “metantys iššūkį”.

Bavarois arba bavariškasis kremas yra kiek panašus į italų panna cotta, tačiau jį kiek sudėtingiau paruošti, na, bent jau užima daugiau laiko. Bet ir rezultatas būna visiškai kitoks: panna cotta yra lengvutė, subtilaus skonio, bavarois – visiška priešingybė, kiek sunkesnio, tačiau labai intensyvaus, lepinančio receptorius skonio. Šį desertą gerai gaminti didesniems susiėjimams, jei tik turėsite pakankamai formelių, galite jo pagaminti neribotą kiekį. Paruošti šį desertą taip pat galima gerokai iš anksto, tereikia užšaldyti ir 12 valandų prieš patiekiant išimti iš kameros. Šaldymo kameroje desertas puikiai išsilaikys apie mėnesį. Ir patikėkite manimi, svečiai jums negailės pagyrų – pavaišinau savo bendradarbius, jie taip įnirtingai kibo į desertą, kad lėkštėse nieko neliko, vėliau gerą pusdienį čepsėdami ir kraipydami galvas gyrė kaip buvo skanu, o bosas net paprašė recepto!

Atsiliepimai
Atsiliepimą parašė Piktzoliukas , Ketvirtadienis, 28 Lapkritis 2013 vote imagevote imagevote imagevote imagevote image
Pasakiškas desertas! Pavyko iš pirmo karto kuo puikiausiai, nėra labai sudėtingas, o gaminimo procesas labai įdomus ir linksmas :) rezultatas - tobulas :) visiem siūlau pabandyti!
Visos teisės saugomos © 2014 manovirtuve.com.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.